0
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

راهنمای خرید امن

سوفامبل یک موتور جستجوی خرید است که تولیدکنندگان را به شما معرفی می‌کند و ماموریت آن ارائه‌ی شفاف اطلاعات تولیدکننده و قیمت‌های هر فروشنده به کاربران است. از انجایی که کاربر بعد از تماس و یا مراجعه حضوری به صورت مستقیم با تولیدکننده ارتباط برقرار میکند، سوفامبل در فرایند پرداخت و خرید کالا دخالتی ندارد و نمی‌تواند مسئولیتی بپذیرد. اگرچه با دریافت نظرات کاربران در قالب پیگیری سفارش، آنها را در رتبه بندی و امتیازدهی تولیدکنندگان لحاظ می‌کند. با این حال خواهشمندیم برای اینکه خرید شما با امنیت بیشتری انجام شود به موارد زیر نیز توجه کنید:

بررسی رویه‌های ارسال و پرداخت تولیدکننده

قبل از خرید، حتماً از رویه ارسال و پرداخت اطمینان حاصل کنید و قیمت تمام شده‌ی محصول خریداری شده و هزینه ارسال را با تولیدکننده به تفاهم برسید. 

حتما اصل فاکتور و یا عکس فاکتور را از تولیدکننده دریافت کنید و از تولیدکننده بخواهید تمام مواردی که بابت ثبت سفارش قیده کرده‌اید (مانند نوع و کد پارچه، رنگ چوب، زمان تحویل و …) را در فاکتور درج کند.

مقدار مبلغ بیعانه یک امر تفاهمی است که بین خریدار و تولیدکننده صورت میگیرد با این حال عرف خرید مصنوعات چوبی به این صورت است که مقدار 30 درصد یا یک سوم مبلغ فاکتور به صورت بیعانه پرداخت میشود و مابقی مبلغ فاکتور هنگام دریافت پرداخت میشود.

اگر در تهران هستین سعی کنید هنگام آماده شدن مبلمان به کارگاه تولیدی مراجعه کنید و پس از مشاهده محصول مبلغ باقی مانده را پرداخت کنید. البته اکثر تولیدکنندگان در تهران پرداخت در محل داشته و میتوانید مبلمان را درب منزل تحویل بگیرید و مابقی مبلغ فاکتور را پرداخت کنید. 

اگر در سایر شهرها هستین عرف به این صورت است که تولیدکننده برای شما عکس و فیلم واضح از تمام زوایای محصول ارسال میکند و پس از تایید شما، مبلغ فاکتور را پرداخت میکنید و تولیدکننده محصول را توسط باربری ارسال میکند.

تماس تلفنی قبل از واریز وجه

اگرچه تولیدکنندگان موظف هستند تا نسبت به به‌روز بودن قیمت و موجودی محصولات خود اطمینان خاطر داشته باشند و  قیمت محصولات را در سوفامبل به روز قراردهند اما قبل از خرید با تولیدکننده‌ای که قصد خرید کالا را دارید تماس تلفنی بگیرید و از صحت قیمت و مشخصات محصول و همچنین شرایط ارسال کالا اطمینان حاصل کنید. در صورتی که متوجه شدید فروشنده‌ای قیمت اشتباهی ثبت کرده میتوانید با پشتیبانی سوفامبل تماس بگیرید و تا پیگیری از سمت سوفامبل انجام شود.

ثبت اطلاعات سایت فروشنده بعداز خرید

سوفامبل یک موتور جستجوی خرید بوده و محصولات را از بین تولیدکنندگان متعددی معرفی می‌کند. بنابراین هنگام خرید دقت کنید از چه تولیدکننده‌ای خرید می‌کنید. ثبت اطلاعات تولیدکننده به شما برای پیگیری سفارش در صورت لزوم کمک می‌کند. همچنین فیش های واریزی را حتما نگهداری کنید.

نکات هنگام تحویل کالا

در زمانی که مامور تحویل کالا مراجعه میکند حتما محصول را در حضور مامور تحویل محصول باز کنید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید. در صورتی که خرید پرداخت در محل است قبل از اطمینان از صحت کالا اقدام به پرداخت وجه نکنید.