برای بستن ESC را بزنید

404 0

راهنمای خرید مبل کلاسیک

چگونه مبل کلاسیک خوب بخریم؟

دکوراسیون فضای پذیرایی، با اهمیت‌ترین بخش دکور کردن خانه است که باید با توجه خاصی نسبت به آن تصمیم گیری شود و از این رو راهنمای خرید مبل کلاسیک یک امر مهم محسوب می‌شود.

انتخاب مبلمان به عنوان المان اصلی دکوراسیون پذیرایی تا حد زیادی سخت‌ترین بخش ماجرا به شمار می‌رود. در بین خانواده‌های ایرانی مدل‌های خاصی از مبلمان مانند مبل استیل یا سلطنتی و یا مدل ساده‌تر آنها مبلمان کلاسیک، محبوبیت زیادی دارد. تا حدی که در اکثر خانه‌ها می‌توان این مدل مبلمان را مشاهده کرد.

در این متن میخواهیم با مبلمان کلاسیک بیشتر آشنا شده و یک راهنمای خرید مبل کلاسیک جامع و کامل در اختیار شما قرار دهیم تا بدانید در هنگام خریداری مبلمان کلاسیک باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

آشنایی با مبل کلاسیک

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد مبل کلاسیک ساده‌تر از مبلمان استیل یا سلطنتی محسوب می‌شود. در مبلمان سلطنتی مقدار زیادی چوب‌های منبت کاری شده و پارچه‌های طرح دار استفاده می‌شود که باعث سنگین شدن مبل شده و برای استفاده طولانی نیز راحت نیستند. مبلمان استیل اندازه‌های بزرگی داشته و به سادگی در خانه‌های امروزی جای خود را پیدا نمی‌کند.

اما در مبلمان کلاسیک راحتی نشستن برای ساعات طولانی تا حد زیادی در نظر گرفته شده است. این مدل از مبلمان طرح‌های ساده‌تری داشته و مقدار چوب کمتری در آن به کار رفته است. تشکچه‌های مبل کلاسیک به نوعی هستند که ساعات طولانی نشستن بر روی آنها باعث ایجاد خستگی نمی‌شود.

با توجه به کوچک شدن متراژ خانه‌ها دیگر امکان استفاده از مبلمان استیل یا سلطنتی برای همه افراد وجود ندارد از این رو مبلمان کلاسیک جز پر فروش‌های مبلمان در ایران به حساب می‌آید. مبلمان کلاسیک به دلیل سادگی زیاد در دکوراسیون منزل شما به آسانی قرار گرفته و فضایی راحت و دلنشین جهت دور همی‌های خانوادگی را برایتان ایجاد می‌کند.

مبلمان کلاسیک در اصل ساده‌ترین مدل مبلمان تولید شده است که از طرح اولیه آن در ابتدای پیدایش مبلمان تفاوت چندانی ندارد. چارچوبی ساده با تشکچه‌هایی راحت جهت نشستن ابتدایی‌ترین طرحی است که می‌توان برای مبلمان در نظر گرفت که مبلمان کلاسیک تا حد زیادی از آن پیروی می‌کند.

کیفیت در راهنمای خرید مبل کلاسیک

کیفیت در راهنمای خرید مبل کلاسیک

در هنگام خرید مبلمان کلاسیک لازم است تا به نکاتی توجه داشته باشید که به شما کمک می‌کند بهترین انتخاب را داشته باشید و مبلمانی با دوام بالا و عمر طولانی انتخاب نمایید در ادامه راهنمای خرید مبل کلاسیک با اصطلاحات و سوالاتی که در هنگام خرید مبلمان کلاسیک باید به دنبال پاسخ آنها باشید بیشتر آشنا خواهید شد.

کلاف مبل کلاسیک

مهم‌ترین بخش مبلمان کلاسیک که باید پیش از خرید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید و در راهنمای خرید مبل کلاسیک نقش مهمی دارد کلاف آن است. کلاف در واقع همان چهارچوب و اسکلت بدنه مبلمان است. اگر امکان بررسی کلاف به صورت مستقیم وجود نداشته باشد و یا امکان بررسی آن به خریدار داده نشود، می‌توانید با چک کردن لرزش و صدای جیر جیر مبل کیفیت آن را بررسی نمایید. هرچه میزان لرزش و صدا کمتر، کیفیت کلاف بالاتر.

بهترین نوع کلاف، کلاف دوبل است که از دو چوب متصل به هم تشکیل شده و باعث بالاتر رفتن عمر کلاف می‌شود. بررسی محکم بودن نقاط اتصال مبلمان نیز می‌تواند در انتخابی با کیفیت موثر باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله‌ی بهترین چوب مبل کلاسیک را مطالعه کنید!

پارچه مبلمان کلاسیک

همانطور که گفته شد، مبلمان کلاسیک مدل ساده‌تری از مبلمان استیل است. لذا پارچه‌های طرح دار، مخملی و شانل جز پارچه‌های پرکاربرد در این مدل مبلمان است. توجه داشته باشید که بخش زیادی از زیبایی مبلمان شما وابسته به زیبایی پارچه آن است. پس از قابل شستشو بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

علاوه بر آن عمر مفید پارچه هرچه بالاتر باشد، عمر زیبایی مبلمان شما نیز بالاتر می‌رود. در نتیجه بهتر است با اندکی هزینه بیشتر از کیفیت بالای آن مطمئن شوید و در صورت امکان درخواست تولید با پارچه سفارشی داشته باشید. پارچه‌های نانو که آلودگی را در خود نگه نمی‌دارد و به سادگی تمیز می‌شوند نیز گزینه مناسبی برای مبلمان است.

طرح چوب مبلمان کلاسیک

اگر چوب مبلمان کلاسیک شما ساده و بدون هیچ گونه منبت کاری باشد تنها کافی است از کیفیت رنگ آن اطمینان حاصل کنید اما اگر طرح های منبت کاری در سطح آن وجود دارد لازم است با دقت به تمیزی اجرای آن توجه کنید. زیرا خراب شدن و از بین رفتن زودهنگام آنها می‌تواند به کلی زیبایی مبلمان شما را خراب نمایید.

بهترین چوبی که میتوان در مبل کلاسیک استفاده کرد چوب راش گرجسان است . چوب راش گرجستان جزء چوب های گران قیمت بوده و به خاطر همین موضوع قیمت مبلمان کلاسیک از مبلمان راحتی بالاتر است.

فوم مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک جز دسته مبل‌های راحتی به حساب می‌آید و به صورت دائمی از آنها استفاده می‌شود. در نتیجه انتخاب فوم مناسب که حالت خود را برای سال‌های طولانی حفظ نموده و دفرمه نشود بسیار حائز اهمیت است.

به طور معمول از از فوم‌های سرد و گرم و یا اسفنج‌های 30 تا 35 کیلویی در ساخت مبلمان کلاسیک استفاده می‌شود. فوم‌های سرد کیفیت بالاتری داشته و بسیار دیرتر از فوم‌های گرم دفرمه می‌شود. برای تشخیص سرد یا گرم بودن فوم تنها کافی است اندکی فشار به سطح آن وارد کنید. اگر به سرعت به حالت قبل خود بازگشت فوم سرد است و کیفیت بالاتری دارد اما اگر پس از مدتی به حالت اولیه خود بازگشت فوم گرم بوده و در مدت کوتاهی دفرمه خواهد شد.

اسفنج های 30 تا 35 کیلویی بیشتر در مبلمان استیل مورد استفاده قرار می‌گیرد که وزن زیادی داشته و نسبت به فوم سفت‌تر است. این اسفنج‌ها عمر بالایی داشته و در برابر تغییر حالت بسیار مقاوم هستند.

چیدمان مبلمان کلاسیک

در انتهای راهنمای خرید مبل کلاسیک لازم است بدانید مبلمان کلاسیک تا حد زیادی دست شما را در هنگام چیدمان منزل باز می‌کند. علاوه بر اینکه به اندازه مبلمان استیل جاگیر و بزرگ نیست و می‌توان از آنها در خانه‌های کوچک نیز استفاده کرد، به سادگی با طیف وسیعی از طرح‌های فرش و پرده ست می‌شود. از این رو انتخاب مناسبی برای داشتن یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک در قسمت پذیرایی منزل است.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که مبلمان کلاسیک، مدلی همیشه مد هستند که در طی زمان‌های مختلف زیبایی خود را از دست نخواهند داد. اگر به دنبال مبلمانی زیبا و ساده هستید که بتوانید به وسیله آنها محیطی گرم و آرامش بخش برای وقت گذرانی‌های خانوادگی خود ایجاد نمایید و برای سال‌های طولانی زیبایی آن را حفظ نمایید مبلمان کلاسیک انتخاب مناسبی خواهد بود.

اگر شما هم نکات مهمی که درباره‌ی راهنمای خرید مبل کلاسیک را میدانید و در این مقاله نام برده نشده است میتوانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مبل کلاسیک و سایر مبلمان را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان مبل راحتی، مبل تختخواب شو، مبل فرانسوی و … خریداری کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین تخفیفات و محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید.

 

1. مهمترین نکاتی که در خرید مبل کلاسیک باید به آن توجه کنیم چیست؟

کلاف مبلمان، پارچه‌ی استفاده شده، طرح چوب و منبت کاری، فوم مورد استفاده و … از جمله مهمترین نکاتی است که در هنگام خرید مبلمان باید از آن مطمئن شد.

2. بهترین چوب در مبل کلاسیک چیست؟

چوب راش گرجستان از جمله بهترین چوبی‌هایی است که میتواند در متریال مبل کلاسیک استفاده شود.

این چوب جزء گرانترین چوب های بازار است و به همین خاطر مبلغ مبل کلاسیک از مبلمان راحتی و … بالاتر است.

3. مبل کلاسیک از کجا بخریم؟

شما در سوفا مبل میتوانید مبلمان کلاسیک مورد نظر خود را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید. در سوفا مبل صدها مدل مبل کلاسیک را میوانید در بین ده ها تولیدکنندگان انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد میرطاهری

سال 1401 پلتفرم سوفامبل رو با هدف اینکه خریداران بتونن با بهترین قیمت، بالاترین کیفیت و بدون واسطه خرید محصولات خودشون رو از تولیدکنندگان انجام بدن راه اندازی کردیم. هر روز سعی میکنیم پیشرفت کنیم و با همکاران حرفه‌ای مسیر خرید رو برای مشتریان هموارتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید