بهترین نحوه دکوراسیون پذیرایی با مبلمان کلاسیک

شنیدن نام مبلمان کلاسیک همه را به یاد خانه‌های قدیمی و مبلمانی ساده و در عین حال شیک و زیبا می‌اندازد که با گذشت سالیان طولانی، همچنان زیبایی خود را حفظ کرده و به عنوان یک المان آنتیک در خانه قرار گرفته است. مبلمان کلاسیک ساده‌ترین طرح مبلمان است که نمی‌توان منکر زیبایی سبک آن در تمامی دوران‌ها شد. در دنیای امروز با وجود کوچکتر شدن خانه‌ها و گسترش آپارتمان نشینی، ساده بودن مدل مبلمان کلاسیک باعث شده تا بیش از پیش به دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک توجه شود. مبلمانی راحت و شیک که می‌تواند به سادگی در پذیرایی شما قرار بگیرد و محیطی مجلل برای پذیرایی از مهمانان در اختیار شما قرار دهد.

دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک کار آسانی است که در عین سادگی می‌تواند محیطی زیبا در خانه شما ایجاد نماید. در ادامه با مبل کلاسیک و اصول چیدمان و برخی مدل‌های چیدمان مبل کلاسیک را بررسی خواهیم کرد.

مبل کلاسیک چیست؟

مبلمان کلاسیک به مدل ساده‌تری از مبلمان استیل یا سلطنتی گفته می‌شود. همانطور که می‌دانید مبلمان استیل به طور معمول دارای منبت کاری بر روی چوب و بدنه هستند و مبل راحتی برای نشستن طولانی مدت محسوب نمی‌شوند. مبل کلاسیک طرح ساده‌تری به نسبت مبلمان استیل دارد. بدنه‌ایی چوبی با دسته‌های ساده و پایه‌های بلند و تشکچه‌های مربعی شکل از مشخصه‌های اصلی مبل کلاسیک است. در برخی از مدل‌های خاص‌تر مبل کلاسیک طرح‌های کمی بر روی دسته‌ها و پایه‌ها زده می‌شود اما به اندازه مبلمان استیل نیست و به نسبت مبل استیل میتوان گزینه بسیار بهتری برای نسشتن طولانی باشد.

در واقع مبل کلاسیک ابتدایی‌ترین طرحی که می‌توان از مبلمان در ذهن داشت را به ما نشان می‌دهد. که همین سادگی در طراحی باعث شده تا در طی سالیان همچنان محبوبیت خود را حفظ نماید. در ادامه با ست‌های مبلمان کلاسیک و نحوه چیدمان آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

روش اول: پیدا کردن نقطه کانونی

پیدا کردن نقطه کانونی

نقطه کانونی در واقع به محلی از قسمت پذیرایی منزل گفته می‌شود که بیشترین جلب نظر را داشته باشد و به عنوان یک شاخصه مجزا دیده شود. به عنوان مثال تلویزیون و یا شومینه می‌تواند یک نقطه کانونی باشد. برای چیدمان پذیرایی با استفاده از نقطه کانونی تنها کافی است بزرگترین مبل یعنی کاناپه سه نفره را در مقابل نقطه کانونی قرار دهید. سپس کاناپه دو نفره در جهتی قرار بگیرد که کمترین میزان رفت و آمد وجود دارد و دو مبل تکی به عنوان مبل میزبان در جهت رفت و آمد باشد تا هنگام پذیرایی تردد به آسانی صورت پذیرد.

توجه داشته باشید که در این روش چیدمان و دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک شما باید با فاصله مناسب حول نقطه کانونی قرار بگیرد. ایجاد فاصله زیاد بین مبلمان صحیح نیست و باعث ایجاد پراکندگی و شلوغ شدن محیط می‌شود و از سوی دیگر نبود فاصله باعث ایجاد یک فضای بسته و غیر قابل استفاده می‌شود. فاصله مناسب برای چیدمان مبلمان به حدی است که رد شدن و نشستن بدون مشکل باشد و همه افراد به آسانی به میز وسط دسترسی داشته باشند و همچنین تنها تا حدی بین دیوار و مبلمان فاصله در نظر گرفته شود که باعث ایجاد پرتی نشود.

روش دوم: تقسیم فضا در دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک

تقسیم فضا در دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک

به دلیل شکل خاص مبلمان کلاسیک که تا حد زیادی صاف و یکدست هستند، می‌توانید به سادگی فضای پذیرایی خود را به وسیله آنها به دو بخش تقسیم نمایید.  به عنوان مثال اگر بخواید بین فصای غذا خوری و نشیمن تفکیک انجام دهید می‌توانید از این روش استفاده کنید البته توجه داشته باشید که تقسیم فضا بیشتر مناسب استفاده در پذیرایی با متراژ بالا است و در متراژ‌های کوچک می‌تواند باعث خفگی در محیط شود و فاصله میان المان‌ها را کمتر کند که به این صورت تنها محیطی با وسیله‌های تو در تو خواهید داشت.

برای تقسیم فضا به کمک مبلمان کلاسیک یکی از دو کاناپه بزرگ را در سمتی قرار می‌دهید که می‌خواهید مرز دو قسمت را مشخص نمایید. برای زیباتر شدن محیط پذیرایی و از بین بردن چهره ساده پشت مبل می‌توانید از یک کنسول چوبی استفاده کنید و با قرار دادن آن در پشت مبل، دو سوی مرز مشخص شده را به درستی دکور کنید.

رنگ‌ های مورد استفاده در سبک کلاسیک

وقتی در مورد دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک صجبت میشود بدون شک رنگ‌های خنثی و کرم و قهوه‌ایی و المان‌های چوبی اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما می‌رسد. توجه داشته باشید که اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه زیادی به استفاده از عنصر چوب در خانه خود دارید دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک بهترین گزینه است. ترکیب پارکت‌های چوبی، کتابخانه، شومینه‌های بزرگ، اکسسوری‌هایی مانند گرامافون و … بهترین تکمیل کننده چیدمان به وسیله مبلمان کلاسیک است.

اکسسوری‌های تکمیل کننده مبل کلاسیک

کوسن را می‌توان مهم‌ترین اکسسوری در کنار مبلمان کلاسیک دانست. این مدل از مبلمان با وجود اینکه جز مبلمان راحتی به حساب می‌آیند به دلیل داشتن دسته‌های چوبی به کوسن‌ها نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن در کنار ظاهر ساده مبلمان کوسن می‌تواند تا حد زیادی چهره محیط را چشم نواز کند.

یکی دیگر از اکسسوری‌هایی که می‌تواند در دکوراسیون پذیرایی با مبل کلاسیک مودرد استفاده قرار بگیرد چراغ‌های پایه دار است. این مدل چراغ‌ها ظاهری کلاسیک داشته و پایه بلند آن می‌تواند با پایه‌های مبل هماهنگی ایجاد نماید. توجه داشته باشید که استفاده از وسایل چوبی و رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ایی میتواند باعث کم شدن نور محیط شود از آن جهت استفاده از نورهای موضعی مناسب و بهره بردن از نور طبیعی به زیبایی این سبک کمک بسیاری می‌کند.

اکسسوری‌های تکمیل کننده مبل کلاسیک

نتیجه‌گیری

مبلمان کلاسیک بی جهت در طی سال‌ها محبوبیت خود را حفظ نکرده است. این مدل مبلمان علاوه بر راحتی، زیبایی و سادگی منحصر به فردی دارد که می‌تواند در سبک‌های مختلف دکوراسیون خود را به زیبایی نشان دهد و به سادگی با سایر المان‌های چیدمان هماهنگ شود. همچنین از دیگر دلایل محبوبیت مبلمان کلاسیک می‌توان به مشخص بودن کلاف یا اسکلت مبل اشاره کرد که به افراد این امکان را می‌دهد در صورت نیاز ساده‌تر از انواع دیگر مبلمان، تشکچه ها و پارچه مبل خود را تعویض نمایند.

در سوفا مبل شما میتوانید بهترین قیمت مبل راحتی، مبل ال و قیمت مبل چستر را به مشاهده کنید و به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین تخفیفات و محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید.

1. مهمترین موارد دکوراسیون پذیرایی با مبلمان کلاسیک چیست؟

  • پیدا کردن نقطه کانونی
  • تقسیم درست فضا
  • رنگ‌های مورد استفاده
  • اکسسوری های تکمیل کننده

2. مبل کلاسیک از کجا بخریم؟

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مبلمان کلاسیک را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان به صورت نقد و اقساط خریداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)