چیدمان مبل 8 نفره

چیدمان مبل هشت نفره

فهرست مطالب

امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک‌تر شدن خانه‌ها، اکثر افراد به دنبال انتخاب مبلمانی ساده و کوچک هستند که علاوه بر مدرن بودن، راحتی کافی را داشته باشند و از سوی دیگر در پذیرایی‌های کوچک جای زیادی را اشغال نکنند و بتوان به کمک آنها محیطی گرم، صمیمی و راحت ایجاد نمود. با این حال داشتن یک ست کامل مبلمان در قسمت پذیرایی منزل انتخاب افراد زیادی است. در واقع با چیدمان مبل 8 نفره در قسمت پذیرایی شما محیطی کاملا مجزا، زیبا و کامل جهت پذیرایی از مهمانان خود ترتیب خواهید داد.

داشتن یک ست مبلمان هشت نفره بخصوص برای افرادی که میزمان مهمانی‌های زیادی هستد انتخاب مناسبی است و به نسبت ست مبلمان هفت نفره کامل‌تر محسوب می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم در مورد نکات چیدمان مبل هشت نفره و مدل‌های محبوب و متداول آن بیشتر صحبت کنیم. اگر شما هم برای چیدمان مبلمان 8 نفره خود با چالش‌هایی روبه‌رو هستید و دوست دارید مدل‌های صحیح چیدمان آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

شما در سوفا مبل می‌توانید انواع مبلمان مورد نظر خود از جمله مبل هشت نفره راحتی را به صورت مستقیم از تولید کنندگان خریداری کنید

بررسی و معرفی مبل هشت نفره

یک ست مبلمان هشت نفره می‌تواند در مدل‌های مختلفی موجود باشد. به عنوان مثال می‌تواند دارای یک دو کاناپه دو نفره دو مبل تکی مهمان و دو مبل تکی میزبان باشد و یا از یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره، دو مبل تکی مهمان و یک مبل تکی میزبان تشکیل شود. در برخی مدل‌های خاص‌تر نیز ست مبلمان هشت نفره دارای دو کاناپه سه نفره و دو مبل تکی هستند.

یکی از ویژگی‌های مورد پسند افراد در خصوص ست مبلمان هشت نفره این است که بسته به نیاز خود می‌توانند مدل‌های مختلفی از آن را جهت دکوراسیون پذیرایی منزل خود تهیه نمایند.

اشتباهات رایج چیدمان مبل هشت نفره

چیدمان مبل هشت نفره در منزل

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که برای چیدمان مبل هشت نفره می‌توان مرتکب شد، این است که مبلمان را کنارهم و به صورت پیوسته قرار دهید. با اینکار شما فضای پذیرایی خود را به یک اتاق انتظار تبدیل خواهید کرد!

در نتیجه حتی اگر پذیرایی با متراژ بالا دارید و نگران خالی بودن محیط هستید هم باید فضای به خصوصی را جهت چیدمان مبلمان خود در نظر داشته باشید و مبلمان را حول آن قرار دهید تا علاوه بر حفظ زیبایی محیط، زیبایی مبلمان نیز به چشم بیاید.

از دیگر اشتباهاتی که افراد در چیدمان مبلمان 8 نفره به آن توجه نمی کنند، حفظ فاصله مناسب میان قسمت‌های مختلف مبل است. توجه داشته باشید که یک ست هشت نفره مبلمان بسیار جاگیر خواهد بود و باید برای محیطی انتخاب شود که بتواند در آن به درستی چیده شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر مبلمان خود را به صورت کاملا چسبیده به یکدیگر قرار دهید، علاوه بر خفه شدن محیط، مسیر رفت و آمد به کلی مسدود خواهد شد و مبل شما قسمتی از خانه را غیرقابل استفاده خواهد کرد. در نتیجه حتما به این نکته توجه داشته باشید که فاصله مناسب مبلمان از دیوار و از یکدیگر حفظ شود که در این صورت هم نشستن راحت خواهد بود و هم رفت و آمد افراد.

چیدمان مبلمان استیل 8 نفره

مبلمان استیل و یا سلطنتی یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مبلمان در بین خانواده‌های ایرانی است. از این رو ست‌های متنوع و کاملی از آن در بازار موجود است که هر فردی می‌تواند با توجه به سلیقه و نیاز خود از بین آنها مدل مورد نظر خود را انتخاب نماید.

ست مبلمان هشت نفره استیل یکی از پرطرفدارترین ست‌ها در این مدل است که به دلیل کامل بودن می‌تواند فضای پذیرایی شما را به زیبایی دکور کند. به طور معمول این ست از دو کاناپه سه نفره و دو مبل تکی تشکیل می‌شود که در این حال مبل‌های تکی، صندلی میزبان هستند. برای چیدمان این مدل می‌توانید حول نقطه کانونی مانند تلویزیون و یا شومینه دو کاناپه سه نفره روبه‌روی هم قرار دهید و صندلی‌های میزبان نیز در سمت مقابل نقطه کانونی قرار داده می‌شوند. توجه داشته باشید که دو مبل تکی باید در سمتی قرار بگیرد که میزبان به سادگی امکان رفت و آمد را  داشته باشد.

مدل دیگری از مبلمان هشت نفره استیل دارای یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و سه مبل تکی است که یکی از آنها مبل میزبان و دوتای دیگر مبل مهمان هستند. این مدل بیشتر مناسب خانه‌هایی است که قصد استفاده از دو ست مبلمان را دارند و می‌خواهند تنها قسمتی از فضای خانه را با استفاده از این ست به قسمت پذیرایی تبدیل نمایند.

مدل های چیدمان ست مبلمان هشت نفره

چیدمان مبلمان 8 نفره در پذیرایی

اگر ست مبلمان شما از دو کاناپه دو نفره و چهار صندلی تکی تشکیل شود، می‌توانید به واسطه آن یک محیط مناسب دورهمی در منزل خود ایجاد کنید. این ترکیب که بیشتر در ست‌های چستر و راحتی دیده می‌شود، مناسب افرادی است که تنها محیطی برای کنارهم بودن، راحت و صمیمی می‌خواهند.

در صورتی که بخواهید به وسیله یک نقطه کانونی چیدمان مبل هشت نفره خود را انجام دهید بهتر است مدلی را انتخاب نمایید که کاناپه بزرگ بیشتر و صندلی تکی کمتری داشته باشد. که در این صورت می‌توانید بسته به محیط پذیرایی چیدمان راحت‌تری داشته باشید. به عنوان مثال اگر فضای مد نظر شما از سه سمت دیوار و پنجره دارد می‌توانید کاناپه‌های بزرگ را به صورت ال مانند کنار هم قرار دهید و مبل‌های تکی را در قسمت رفت و آمد بچینید و یا حتی در صورتی که مبلمان شما دسته‌های بزرگی نداشته باشد به طور کامل می‌توانید آنها را ال شکل قرار دهید.

نیمکت یا پاف در ست مبلمان هشت نفره

در بسیاری از مدل‌های مبلمان هشت نفره دیده میشود که به جای اضافه کردن دو مبل تکی از دو پاف با رنگ‌های متضاد و یا نیمکت‌های مبلی استفاده می‌شود.

در واقع استفاده از این دو می‌تواند به شما در تغییرات دکوراسیون کمک زیادی کند. نیمکت و یا پاف می‌تواند به عنوان صندلی‌های اضافی در نظر گرفته شود و با وجود جای کمی که می‌گیرد در صورت لزوم به دایره چیدمان مبل اضافه شده و مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که چیدمان مبل 8 نفره خود را با استفاده از نقطه کانونی انجام دهید نیمکت یا پاف می‌تواند در پایین نقطه کانونی بدون هیچ گونه مزاحمتی قرار بگیرد و در هنگام نیاز دو صندلی دیگر در اختیار شما قرار دهد.

نتیجه گیری

اگر برای چیدمان پذیرایی منزل خود تمایل به خرید یک ست مبلمان هشت نفره دارید حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که مبلمان شما فضای کافی برای درست چیده شدن داشته باشد. در یک فضای کوچک مبلمان هشت نفره یک قلعه بلااستفاده تولید می‌کند که باعث کوچکتر دیده شدن پذیرایی نیز می‌شود.

بهتر است تنها زمانی به دنبال چنین ست بزرگی بروید که متراژ فضا به قدری بزرگ باشد که مبلمان زیاد از حد داخل چشم نیاید و جاگیر به نظر نرسد. همچنین متقابلا در محیطی با متراژ بزرگ تنها به داشتن یک ست هشت نفره اکتفا نکنید تا نیاز به چیدمان با فاصله برای پر کردن محیط نباشد.

اگر شما هم در چیدمان مبلمان 8 نفره‌ی خود تجربه‌ای دارید میتوانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین مقالات و محصولات تولیدی‌ها صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید.

مبلمان هشت نفره معمولا با ترکیب دو عدد مبل 3 نفره و 2 عدد مبل تک نفره (3+3+1+1+) تولید میشوند اما ترکیب‌های زیر نیز در بین مدل‌های تولیدکنندگان یافت می‌شود: 

 • یک عدد مبل سه نفره + یک عدد مبل دو نفره + سه عدد مبل تک نفره
 • یک عدد مبل سه نفره + دو عدد مبل یک نفره + یک عدد میزبان (پافت) سه نفره 
 • و ....

ترکیب مبلمان بستگی به نوع ساخت مبل و تولیدکننده داشته اما اکثر اوقات قابلیت سفارشی سازی وجود دارد.

مبلمان 8 نفره از لحاظ تعداد میزبان و مدل‌های جدیدی که تولید میشود میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای دکوراسیون منزل شما باشد و چیدمان آن نیز راحت تر و حالت قرینه‌ای خواهد داشت که انواع چیدمان مبلمان هشت نفره را در این مقاله بررسی کرده‌ایم.

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند

یک دیدگاه برای “چیدمان مبل هشت نفره”

 1. سلام
  مرسی از مقاله خوبتون
  ولی اینکه آدم اون نقطه مرکز توجه رو پیدا کنه خیلی سخته
  مثلا خونه ما توی پذیرایی شومینه داریم که کنج دیوار هست و واقعا چیدمانش سخته
  هرچند خیلی وقتا دکوراسیون رو عوض میکنم ولی هنوز به اون چیدمانی که دلم میخواد نرسیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}