چیدمان مبل با تلویزیون در منزل

هنگام تصمیم گیری برای نحوه چیدمان منزل، انتخاب مدل مناسب و صحیح دکوراسیون با توجه به متراژ محیط خانه اهمیت ویژه‌ایی دارد. پذیرایی یا نشیمن خانه یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که در هنگام چیدمان مبل و تلویزیون باید به نکات زیادی توجه نمود. در واقع این بخش از خانه محلی است که بیشترین زمان افراد خانواده در آن سپری می‌شود در نتیجه باید محیطی گرم و آرام بخش و در عین حال زیبا داشته باشد.

از سوی دیگر قسمت هال خانه اولین بخشی است که پس از ورودی به آن وارد می‌شوید و به نوعی برخورد اول خانه شما از آن شروع می‌شود. در این متن قصد داریم به بررسی نکاتی در مورد چیدمان مبل و تلویزیون بپردازیم تا بتوانید محیطی زیبا در اتاق نشیمن خود داشته باشید.

در گذشته بالا بودن متراژ خانه‌ها سبب می‌شد که بتوان بخش نشیمن و پذیرایی را در قسمت هال جدا سازی نمود. اما اکنون با کوچکتر شدن متراژ خانه‌ها و افزایش آپارتمان نشینی دیگر این امکان وجود ندارد. در نتیجه در خانه‌های امروزی فضای پذیرایی و نشیمن با یکدیگر ترکیب شده‌اند. از این رو در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب مدل چیدمان مبل با تلویزیون در منزل باید در نظر داشته باشید که محیط شما در عین زیبایی فضایی راحت و مناسب استراحت و دورهمی‌های خانوادگی را نیز تشکیل دهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا مدل‌های مختلف چیدمان مبل و تلویزیون را بررسی کنیم تا بتوانید بر اساس مدل خانه خود بهترین چیدمان را داشته باشید.

انتخاب صحیح نقطه کنونی در چیدمان مبل و میز تلویزیون

برای چیدمان اتاق نشیمن به طور معمول یک نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود که مبلمان و سایر وسایل حول آن قرار داده شوند. در اینجا نقطه کانونی مورد نظر ما تلویزیون است که پیدا کردن محل مناسب قرار گیری آن نحوه چیدمان مبلمان را مشخص می‌کند.

هنگام چیدمان جلوی تلویزیون باید توجه داشته باشید که میز تلویزیون روبه‌روی پنجره قرار نگیرد زیرا تابش نور مانع استفاده از آن خواهد شد. همچنین قرار دادن تلویزیون جلوی پنجره علاوه به اینکه باعث ایجاد ضد نور در دید می‌شود، امکان استفاده از پنجره را نیز از بین خواهد برد. زیرا باز و بسته شدن پنجره و جریان باد می‌تواند به تلویزیون آسیب برساند.

بهترین نقطه برای قرار دادن تلویزیون به موازات پنجره است به نوعی که بتوان در سه جهت دیگر مبلمان را به دلخواه قرار داد و دید به تلویزیون راحت و بدون مشکل باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که برای زیباتر شدن فضای نشیمن می‌توانید از دیوار اطراف تلویزیون استفاده کنید. این قسمت دیوار که به نوعی پرتی فضا محسوب می‌شود، میتواند با شلف‌های دیواری، قفسه، کنسول و … پر شود تا علاوه بر استفاده مفید به دیوار خالی زیبایی ببخشد. اما لازم است توجه داشته باشید که نصب تابلو‌ها و قفسه‌های سنگین بالای تلویزیون کار درستی نیست و می‌تواند مشکل ساز شود.

چیدمان مبل و تلویزیون در نشیمن کوچک

چیدمان مبل و تلویزیون در نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما اندازه کوچکی دارد و به نوعی فضای پذیرایی و نشیمن باهم ترکیب شده است چیدمان مبلمان و تلویزیون شما باید به گونه‌ایی باشد که استفاده حداکثری از فضا را داشته باشید. همیشه بهتر است بزرگترین قسمت مبل با فاصله مناسب روبه‌روی تلویزیون قرار بگیرد. اگر متراژ فضا به اندازه‌ایی است که می‌توانید از فاصله بین مبل و دیوار استفاده کنید مبلمان را با فاصله از دیوار قرار دهید.

اما اگر فضای کافی برای استفاده وجود نداشته باشد فاصله مبلمان از دیوار تنها می‌تواند باعث کوچکتر شدن نشیمن شود. در نتیجه تنها فاصله‌ایی چند سانتی متری از دیوار کفایت می‌کند.

چیدمان تلویزیون و مبلمان ال

چیدمان تلویزیون و مبلمان ال

برای چیدمان خانه‌های کوچک استفاده از مبلمان ال بسیار متداول است. مبلمان ال با داشتن فرم به خصوص خود و اندازه کوچک و در عین حال راحت، به شما کمک می‌کند تا فضای اتاق نشیمن خود را به راحتی دکور کنید. برای چیدمان تلویزیون و مبل با استفاده از مبلمان ال پس از انتخاب نقطه کانونی و قرار دادن تلویزیون در آن تقطه، مبلمان ال خود را به گونه‌ایی قرار می‌دهید که در کنج دیوار  قرار بگیرد و کمترین فضا را اشغال نماید به نوعی که فاصه تا تلویزیون مناسب باشد.

به این نحو شما سه جهت از فضای نشیمن خود را دکور کرده‌اید و برای سمت دیگر که معمولا جهت رفت و آمد نیز است می‌توانید از صندلی‎های تکی یا پاف‎ها استفاده کنید و یا با قرار دادن یک میز مبلمان خود را تکمیل نمایید.

 

چیدمان تلویزیون و مبل در پذیرایی بزرگ

چیدمان تلویزیون و مبل در پذیرایی بزرگ

اگر فضای پذیرایی شما به قدر کافی بزرگ باشد می‌توانید با استفاده از تفکیک فضا قسمت پذیرایی و نشیمن را از همدیگر جدا کنید. به این صورت فضایی به خصوص برای مهمانان خود خواهید داشت که تا حدی می‌تواند دکور مجلل تری نیز داشته باشد و در سمت دیگر فضای اختصاصی نشیمن خود را خواهید داشت که می‌توانید به وسیله یک ست مبلمان راحتی و تلویزیون آن را به وجود بیاورید.

به این وسیله شما محیطی راحت و دنج برای وقت گذرانی‌های خانوادگی خواهید داشت که به نسبت بخش دیگر راحت‌تر نیز خواهد بود. در هنگام انتخاب مبلمان برای قسمت نشیمن خانه و چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی بزرگ بهتر است اولین اصل را راحتی در نظر بگیرید تا فضای مناسب استراحت را ایجاد نمایید. حتی اگر قرار است تنها یک دست مبلمان در خانه خود داشته باشید و باقی فضا را به میز نهار خوری اختصاص دهید باز هم مبلمانی را انتخاب نمایید که برای نشستن در ساعات طولانی راحت باشد.

نصب تلویزیون بر روی دیوار

نصب تلویزیون بر روی دیوار

اگر محیط خانه شما به حدی کوچک باشد که نیاز به صرفه جویی در فضا داشته باشید، نصب تلویزیون بر روی دیوار می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد. به این وسیله شما می‌توانید از فضایی که قبلا توسط میز تلویزیون اشغال می‌شد برای قرار دادن یک کنسول استفاده کنید که به عنوان یک وسیله کاربردی برای جا دادن وسایل مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین در نحوه چیدمان مبل و تلویزیون می‌توانید از کنج دیوار نیز برای نصب تلویزیون استفاده کنید که در این صورت از یکی از نقاط بلااستفاده بهینه‌ترین استفاده را خواهید داشت. نصب تلویزیون در قسمت بالایی شومینه به شرطی که گرما به تلویزیون منتقل نشود نیز در مواقعی که می‌خواهید تنها یک نقطه کانونی در منزل داشته باشید بسیار رواج دارد.

توجه داشته باشید که حفظ سلامت تلویزیون در تمامی مدل‌های چیدمان تلویزیون و مبل بسیار حائز اهمیت است.

نتیجه‌گیری

در انتها می‌توان گفت که با قرار دادن تلویزیون در نقطه صحیح خود چیدمان مبلمان حول آن با توجه به سلیقه خود کار آسانی است تنها کافی است راحت‌ترین مدل برای نشستن و تلویزیون دیدن را در نظر داشته باشید تا چیدمان تلویزیون و مبلمان شما شکل خود را پیدا کند.

اگر شما هم تجربه‌‌ای در زمینه‌ی نحوه چیدمان مبل و تلویزیون دارین می‌توانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین محصولات، تخفیفات و مقالات صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مدل‌های مختلف را با قیمت‌های عالی به صورت مستقیم از تولیدی، مبلمان راحتی، مبل کلاسیک جدید، مبل ال، مبل چستر و …  مورد نظر خود را خریداری کنید.

1. مهمترین نکته در چینش مبلمان و تلویزیون چیست؟

انتخاب نقطه مناسب نقطه کانونی در چیدمان تلویزیون و مبلمان در مقابل هم از مهمترین نکاتی است که باید رعایت شود.

در این نکات باید به انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون اهمیت ویژه‌ای داد تا تلویزیون در مکانی درست و در امنیت کامل باشد. بعد از امنیت بحث دکوراسیون زیبا و سهولت در استفاده‌ از تمام منزل نکته‌ی است که باید رعایت شود.

2. بهترین مدل مبل در چیدمان مقابل تلویزیون کدام است؟

بهترین نوع مبلی که میتوان در چیدمان مقابل تلویزیون انتخاب کرد مبل راحتی است. به هیچ عنوان تا جایی که امکان دارد از مبل‌های سلطنتی و یا استیل در مقابل تلویزیون استفاده نکنید.

اگر تنها مدل مبلی که در منزل دارین سلطنتی یا استیل است، بهتر است یک دست مبل ال خریداری کنید، چرا که قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته و میتواند در چیدمان مقابل تلویزیون کارایی بیشتری داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)