بهترین رنگ چوب مبل

بهترین رنگ چوب مبل چه رنگی است؟

فهرست مطالب

بدون شک مبلمان اصلی‌ترین المان در قسمت پذیرایی منازل است که انتخاب مدل، طرح، رنگ و… متناسب با محیط و مدل دکوراسیون، برای زیباتر نشان دادن پذیرایی از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است. در واقع اهمیت انتخاب بهترین رنگ چوب مبل از خانه به این دلیل است که اولین برخورد هر شخصی که وارد خانه شما می‌شود با این فضا است. همچنین به دلیل اینکه بیشتر وقت اعضای خانواده در این محیط سپری می‌شود، انتخاب بهترین رنگ چوب مبل ایجاد محیطی آرام و راحت برای دورهمی‌های خانوادگی بسیار مهم است.

اما در هنگام انتخاب مبلمان، معمولا تنها به مدل، اندازه، رنگ و طرح پارچه پرداخته می‌شود و موضوع با اهمیتی دیگری در بیشتر مواقع نادیده گرفته می‌شود. توجه داشته باشید که در چیدمان دکوراسیون تمامی جزئیات مانند رنگ چوب مبلمان به کمک هم خواهند آمد تا ترکیبی دلنشین و چشم نواز ایجاد کنند.

از این روی انتخاب بهترین رنگ چوب مبلمان یکی از نکات با اهمیت چیدمان است که به شما کمک می‌کند که در ترکیب چیدمان خود از آن استفاده نمایید.

اهمیت انتخاب بهترین رنگ چوب مبل از این بابت است که مبلمان در ابتدا یک ساختار چوبی و یا به زبان دیگر یک اسکلت خام دارند. اگر کیفیت چوب مبلمان شما بالا باشد و به درستی از آن نگه داری شود، پس از گذشت سال‌ها، برای ایجاد تنوع و یا در صورت ایجاد فرسودگی شما امکان تعویض تشک مبل و صرف هزینه کمتر برای تغییر دکوراسیون منزل خود را خواهید داشت.

از سوی دیگر اگر در هنگام انتخاب مبلمان به کیفیت چوب آن توجه نکنید، و مبلمانی با رنگ چوب بی‌ربط و یا چوب بی‌کیفیت انتخاب کنید، پس از گذشت مدت کوتاهی با ایجاد خط و خش و یا شکستگی بر روی آنها ظاهر مبلمان شما خراب شده و دیگر خوشایند نخواهد بود.

شما میتوانید در سوفا مبل، مبل مورد نظر خود را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید

نقش رنگ چوب مبل در زیبایی

نقش رنگ چوب در زیبایی مبلمان

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، رنگ چوب مبلمان تاثیر بالایی در تکمیل زیبایی بصری محیط منزل شما دارد. از این روی انتخاب رنگ مناسب برای چوب مبلمان بسیار حائز اهمیت است.

امروزه مبلمان اسپرت و جدیدی که وارد بازار شده‌اند و در ترندهای دکوراسیون از آنها استفاده می‌شود تا حد زیادی شامل موضوع امروز ما نخواهند بود. زیرا مبلمان اسپرت اکثرا پایه‌های کوتاهی داشته که مشخص نیستند و همچنین دسته‌های مبل نیز از جنس خود پارچه مبلی هستند.

در نتیجه قسمت چوبی در مبلمان وجود ندارد که رنگ آن در ترکیب فضا در نظر گرفته شود. البته توجه داشته باشید که در ترندهای جدید از صندلی‌های تکی استفاده زیادی می‌شود که معمولا با طرح مبلمان تفاوت اندکی دارد. در هنگام انتخاب صندلی‌های تکی توجه داشته باشید که رنگ چوب با باقی اجزای دکوراسیون هم خوانی داشته باشد و بتواند با جزئیات هماهنگ شود.

رنگ چوب مبل کلاسیک

بهترین رنگ چوب مبل کلاسیک

یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین مدل مبلمان در خانه‌های ایرانی، مبلمان کلاسیک است. این مدل مبلمان به دلیل ظاهر شیک و ساده خود، به نوعی جز مبلمان همیشه مد به حساب می‌آیند و به سادگی می‌توان با تغییرات جزئیات کوچک شکل و ظاهری متفاوت به آنها داد.

مبلمان کلاسیک معمولا ظاهری ساده دارند و تشکچه‌های آنها قابل جابه‌جایی هستند. که همین امر موجب شده تا جز مدل‌های محبوب باشند.

رنگ چوب در مبلمان کلاسیک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا پایه‌ها، دسته‌های مبل و به طور کلی بدنه مبل کاملا در معرض دید قرار دارد و رنگ آن به طور مستقیم بر محیط تاثیر می‌گذارد.

مبلمان کلاسیک این امکان را در اختیار شما قرار میدهند که به سادگی تشکچه و روکش مبل خود را تغییر دهید. این خود یکی از علت‌هایی است که در هنگام انتخاب این مدل باید به رنگ چوب آن دقت کنید.

معمولا طرح چوب در مبلمان کلاسیک ساده است و تنها رنگ آن مورد بحث قرار میگیرد. از جمله بهترین رنگ چوب مبلمان کلاسیک می‌توان به طیف‌های مختلف قهوه ایی، کرم و سفید اشاره کرد.

رنگ چوب مبل سلطنتی

بهترین رنگ چوب مبل سلطنتی

از دیگر مدل‌های محبوب چیدمان در منازل ایرانی می‌توان به مبل کلاسیک و یا مبل استیل اشاره کرد. این سبک مبلمان ظاهری مجلل و زیبا به خانه شما می‌بخشند و برای قرار گرفتن در کنار فرش‌های ایرانی انتخاب فوق العاده‌ایی هستند.

این سبک مبلمان از این جهت مبلمان سلطنتی خوانده می‌شوند که ظاهری بسیار مجلل و طراحی‌های خاصی بر روی بدنه خود دارند. چوب مبلمان استیل دارای طرح‌ها و برش‌های زیادی است که شما می‌توانید با توجه به اندازه فضای خود از بین طرح‌های مجلل و شلوغ تا طرح‌های مینیمال‌تر انتخاب کنید.

با تغییر سبک زندگی و کوچکتر شدن فضای خانه ها استفاده از این مدل مبلمان به مرور کمتر شده و بیشتر سبک‌های مینیمال مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما همچنان می‌توان مبلمان سلطنتی را جز پرطرفدارترین مدل‌ها الخصوص در بازار ایران دانست.

مبلمان سلطنتی ظاهری رسمی داشته و رنگ چوب در آنها بسیار حائز اهمیت است. در واقع زیبایی مبلمان استیل تا حد زیادی به زیبایی مدل و رنگ چوب آن بستگی دارد.

شاید در ابتدا با صحبت درباره مبلمان سلطنتی رنگ طلایی به ذهن شما برسد اما لازم است بدانید که در طراحی‌های جدید از رنگ‌های متنوعی استفاده می‌شود که برای هر سلیقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله محبوب‌ترین رنگ‌های ترند امروز برای مبل سلطنتی می‌توان به رنگ‌های طوسی، شامپاینی، سفید و استخوانی اشاره کرد که استفاده از آنها در چیدمان بسیار آسان بوده و می‌توان از آنها در مدل‌های دکوراسیون مدرن تر نیز استفاده نمود.

جدیدترین رنگ چوب مبل

به طور کلی انتخاب بهترین رنگ چوب مبل کاملا به سلیقه و سبک دکوراسیون مورد علاقه افراد بستگی دارد. اما جدیدترین رنگ چوب مبل در حال حاضر شامل رنگ‌های خنثی مانند طوسی است. یکی دیگر از رنگ‌هایی که به تازگی مورد توجه بسیاری قرار گرفته، همانطور که در بالا به آن اشاره شد رنگ شامپاینی است که به خصوص در بین مدل‌های مختلف مبلمان سلطنتی بسیار محبوب است.

از جمله دیگر رنگ‌های ترند روز می‌توان به طیف‌های رنگی مختلف بین سفید و طوسی اشاره کرد که در طراحی‌های جدید، به طور ویژه برای فضاهای کوچک بسیار مورد توجه واقع شده‌اند.

نگهداری چوب مبل

یکی از مهم‌ترین نکات برای بالا بردن عمر مفید مبلمان و حفظ زیبایی آنها، نگهداری درست و اصولی از چوب مبلمان است. برای حفظ رنگ چوب و جلوگیری از تخریب آنها، بسیار مهم است که در هنگام نظافت از شوینده‌های مخصوص با در نظر گرفتن رنگ چوب مبل استفاده کنید.

رعایت این نکته در هنگام نظافت باعث می‌شود تا از کدر شدن رنگ، ایجاد خراش و آسیب دائمی به رنگ چوب جلوگیری شود. در هنگام خرید مبلمان جهت استفاده از براق کننده و پولیش‌های مناسب چوب، اطلاعات لازم را از فروشندگان کسب نمایید و به طور منظم از آنها استفاده کنید.

در انتها لازم است بر اهمیت رنگ چوب مبلمان برای چیدمان منزل تاکید کرده و یادآور شویم که برای داشتن فضایی زیبا و چشم نواز توجه به کوچک‌ترین نکات مهم است و به شما در تکمیل دکوراسیون با استفاده از اکسسوری‌های مختلف کمک می‌کند.

اگر شما هم تجربه‌ای از انتخاب رنگ چوب مبلمان خود دارید و یا نکاتی را جهت انتخاب رنگ رعایت کرده‌اید که مفید بوده در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. 

شما در سوفا مبل میتوانید انواع قیمت مبل راحتی، قیمت مبل کلاسیک، قیمت مبل چستر و … را مشاهده کنید و خرید خود را به صورت آنلاین و یا حضوری از تولیدکنندگان معتبر انجام دهید

پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین محصولات و تخفیفات صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید. 

هنگام خرید مبلمان معمولا به طرح، سایز و پارچه‌ی مبلمان توجه بیشتری میشود و کمتر به رنگ چوب مبلمان پرداخته می‌شود. 

باید به این نکته توجه داشت باشیم که هنگامی که وارد منزل میشوید مبلمان جزء اولین وسائلی است که به چشم میخورد و از آنجایی که مدت زمان زیادی را در منزل بر روی مبلمان میگذرانید باید به تمام جزئیات آن هنگام خرید توجه کنید.

رنگ چوب مبلمان به طرح مبل، نوع و رنگ پارچه‌ای که انتخاب میکنید، دکوراسیون منزل و موارد دیگری بستگی دارد که هنگام انتخاب باید به آن‌ها توجه کنید. 

هرچند انتخاب رنگ چوب خیلی به سلقیه و دکوراسیون شما بستگی دارد اما مبلمان کلاسیک به خاطر اینکه دسته‌های مبل و به طور کلی بدنه‌ی مبل بسیار در معرض دید است، در انتخاب رنگ چوب باید دقت بیشتری داشته باشید.

بیشتر رنگ‌هایی که در این سبک مبلمان مورد استفاده قرار میگیرد و قابلیت ست کردن با انواع دکوراسیون را دارد رنگ‌های قهوه‌ای، فندقی، کرم، سفید، طوسی و ... است.

محبوب ترین رنگ‌هایی که در مبل استیل و سلطنتی به کار گرفته میشود رنگ‌های طوسی، شامپاینی، سفید و استخوانی است. 

جدیدترین رنگ‌های چوب مبلی که در سال 2022 مورد استفاده قرار میگیرد رنگ‌های خنثی مانند طوسی است اما یکی دیگر از رنگ‌های ترند امسال رنگ شامپاینی است. 

البته باید توجه داشته باشید که انتخاب رنگ سال یک بحث و انتخاب رنگ چوبی که با دکوراسیون و مبلمان شما هماهنگ باشد یم بحث دیگر است!

مقالاتی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

Photo source: Pinterest

۲ دیدگاه برای “انتخاب بهترین رنگ چوب مبل”

 1. رنگ چوب شامپاینی خیلی قشنگه ولی اصلا به خونه‌هایی که همش قهوه‌ای و کرم هست نمیاد به این نکته توجه داشته باشین دوستان =))

 2. سلام
  به نظرم رنگ چوب مبل خیلی به پارچه مبل بستگی داره
  مثلا رنگ چوب استخونی با پارچه‌های سفید و روشن قشنگ میشه
  یا مثلا رنگ چوب خاکستری تیره به پارچه‌های تیره و مشکی بیشتر میاد
  ولی کلا مبلایی که رنگ چوبشون مهمتره مبلای استیل و سلطنتی‌ان
  توی مبل راحتی رنگ چوب زیاد به چشم نمیاد
  نوشته خوبی بود فقط اگه میشه مطلب بیشتری راجع به رنگ های ترند و رنگ های سال بزارید یا عکس مبل و دکوراسیون رنگ های سال رو بزارید فکر کنم خیلی استقبال بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}