چیدمان مبل استیل

نکات مهم چیدمان مبل استیل

فهرست مطالب

زیبایی و شکوه خیره کننده، دکوراسیونی مجلل و چشم نواز، داشتن اتاق پذیرایی شیک در خانه، همه و همه از ویژگی‌هایی است که چیدمان مبل استیل یا سلطنتی در خانه شما پدید می‌آورد. مبلمان استیل را می‌توان یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مبلمان در بین ایرانیان دانست تا جایی که در اکثر خانه‌ها رد و نشانی از آن دیده می‌شود. هر چند که با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک‌تر شدن خانه‌ها و همچنین وجود مدل‌های مدرن و متنوع مبلمان، دیگر این مدل از مبلمان بین جوانان محبوب نیست اما همچنان در ابتدای لیست مدل‌های پر فروش قرار دارد.

مبلمان استیل یا سلطنتی همانطور که از نام آنها پیداست به مدل‌های خاصی گفته می‌شود که معمولا چوب‌های منبت کاری شده، تاج، دسته‌های کار شده و پارچه‌های طرح دار و ابریشمی دارند. در کنار تمام این ویژگی‌ها بزرگ و جاگیر بودن از صفات بارز و غیر قابل انکار این مدل مبلمان است.

ست مبلمان استیل معمولا 7 یا 9 نفره است که افراد بسته به نیاز خود و متراژ خانه مورد نظر نسبت به خرید آن اقدام می‌نمایند. اما همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، با کوچکتر شدن خانه‌ها دیگر امکان استفاده از ست‌های کامل آن برای همه ممکن نیست از این رو، مبلمان سلطنتی در شکل‌های ساده‌تر و اندازه‌های کوچک‌تر مانند نیم ست‌هایی با یک کاناپه سه نفره یا دو نفره و دو مبل تکی تولید میشود تا حتی در خانه‌های کوچک نیز بتوان از آنها استفاده کرد. یکی از مدل‌هایی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است مدل مبل ال سلطنتی است که در عین زیبایی جای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

اگر شما هم از جمله دوست داران مبل استیل یا سلطنتی هستید و به دانستن نکاتی مهم برای چیدمان مبل استیل اهمیت می‌دهید در ادامه این متن با ما همراه باشید.

شما در سوفا مبل میتوانید مبل استیل و سایر مبلمان خود را به صورت مستقیم از تولیدی خریداری کنید

متراژ پذیرایی در چیدمان مبلمان استیل

مبلمان استیل به شما برای داشتن محیطی مجلل و با شکوه کمک خواهند کرد اما در نظر گرفتن فضای کافی برای نشان دادن زیبایی آنها نکته‌ایی بسیار حائز اهمیت است. قرار دادن یک ست مبلمان 9 نفره در خانه‌ایی کوچک یک اشتباه بزرگ خواهد بود زیرا علاوه بر پر شدن محیط و ایجاد شلوغی بیش از حد، فضای شما نیز کوچکتر نشان داده خواهد شد.

اگر علاقه به استفاده از مبلمان استیل در خانه‌ایی کوچک دارید بهتر است از یک نیم ست یعنی یک کاناپه دو یا سه نفره و دو مبل تکی استفاده کنید. همچنین سعی کنید طرح مبلمان شما بیش از اندازه شلوغ و کار شده نباشد، پارچه‌هایی با رنگ‌های روشن و طرح کمتر و همچنین بدنه‌ایی ساده انتخاب مناسب‌تری خواهد بود. هرچه تاج و پایه‌های مبل کوتاه‌تر باشد، مبلمان بهتر دیده شده و فضای مفید کمتر گرفته خواهد شد.

فاصله مناسب مبل را در چیدمان مبلمان استیل رعایت کنیم

چیدمان مبلمان استیل

هنگام چیدمان مبل استیل توجه داشته باشید که به دلیل اندازه بزرگ این مدل از مبلمان و داشتن دسته‌ها و تاج‌های کار شده، کنار هم چیدن آنها با فاصله نزدیک کار اشتباهی خواهد بود. بهتر است فاصله‌ایی حداقل 20 تا 30 سانتی بین قسمت‌های آن وجود داشته باشد تا ضمن راحتی در استفاده هر مبل بتواند بهتر دیده شود. بهتر است فاصله مناسب از دیوارها و پرده نیز رعایت شود. توجه داشته باشید که چیدن مبلمان استیل در دور و کنار دیوارها با فاصله زیاد نیز زیبایی چیدمان شما را بر هم می‌زند.

برای داشتن محیطی زیبا بهتر است محدوده‌ایی مشخص را انتخاب کرده و مبلمان خود را در محوریت آن قرار دهید تا هم فاصله مناسب رعایت شود و هم پراکندگی ایجاد نگردد.

اهمیت ایجاد تقارن در چیدمان مبل استیل

استفاده از تقارن در چیدمان به وسیله مبل استیل یا سلطنتی به شما کمک می‌کند زیبایی پذیرایی را دو چندان کنید. بهتر است هنگام چیدمان محیط مبل‌ها را به صورتی قرار دهید که در هر سمت به توازن قرار گرفته باشند. به طور کلی حفظ تقارن در دیگر المان‌های تکمیل کننده محیط نیز بسیار مهم است. بهتر است از پرده‌هایی استفاده کنید که دو سمت آنها به شکل یکسان هستند. همچنین در هنگام قرار دادن میزها، چراغ های تزئینی و … نیز این اصل را رعایت نمایید.

چیدمان مبل استیل 7 نفره

مبل استیل 7 نفره از یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل تکی که به آنها مبل میزبان نیز گفته می‌شود تشکیل می‌شود. اگر بخواهید مبل خود را حول یک نقطه کانونی مانند شومینه یا تلویزیون قرار دهید بهترین حالت این است که بزرگترین مبل دقیقا روبه‌روی نقطه کانونی قرار بگیرد و کاناپه دو نفره در سمتی قرار بگیرد که دیوار قرار گرفته و یا مسیر رفت و آمد نباشد و در انتها نیز دو مبل تکی روبه‌روی کاناپه دو نفره چیده شود. توجه داشته باشید که فاصله بین مبل‌ها به حدی باشد که افراد زیاد دور از هم نباشند.

با استفاده از ست 7 نفره مبل استیل می‌توانید حالت‌های نیم دایره، و دایره کامل نیز داشته باشید. نکته بسیار مهم برای قرار دادن مبل‌ها در کنار یکدیگر این است که حتما شکل خاصی با توجه به فضای پذیرایی در نظر گرفته و مبل‌ها را در حول آن شکل قرار دهید. رها کردن مبل‌ها و یا چیدمان به نحوه غیر استاندارد زیبایی وتوازن محیط را بر هم می‌زند.

چیدمان مبل استیل 9 نفره

بهترین چیدمان مبل استیل

در ابتدای این بخش لازم به ذکر است که تنها در صورتی انتخاب ست مبلمان 9 نفره جایز است که متراژ خانه شما بالا بوده و فضای پذیرایی به حدی باشد که علاوه بر مبلمان فضا برای قرار دادن ست دیگری از مبل یا میز نهار خوری وجود داشته باشد.

ست مبلمان 9 نفره استیل مانند ست 7 نفره است با این تفاوت که مبل‌های تکی آن چهار عدد بوده، به این صورت که دو مبل دسته‌دار برای مهمان و دو مبل بدون دسته برای میزبان در آن قرار دارد.

ایجاد تقارن به وسیله ست 9 نفره مبلمان سلطنتی کار بسیار آسانی است تنها کافی است فضایی را در نظر گرفته و مبلمان را به ترتیب رو‌به‌روی هم قرار دهید. اگر قصد ایجاد چیدمان به وسیله نقطه کانونی را داشته باشید باید مبلمان خود را به صورت نیم دایره با فاصله مناسب قرار دهید تا نقطه کانونی در مقابل نیم دایره قرار بگیرد.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که مبلمان استیل یا سلطنتی مدل راحتی از مبلمان برای استفاده دائمی نیستند و نمی‌توان برای ساعات طولانی بر روی آنها نشست.

بهتر است تنها در صورتی که فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبلمان در خانه دارید به سمت خرید این مدل بروید و در کنار آن ست نیم ست راحتی برای استفاده دائمی نیز در نظر بگیرید.

اما اگر محیط خانه شما به اندازه‌ایی است که تنها امکان قرار دادن یک دست مبلمان در آن وجود دارد پیشنهاد ما به شما این است که به گزینه‌های راحت‌تری برای منزل خود فکر کنید.

شما در سوفا مبل میتوانید مبلمان خود را به صورت مستقیم از تولیدی مبل استیل، تولیدی مبل راحتی، تولیدی مبل کلاسیک و …. خریداری کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید. 

اگر شما هم در زمینه چیدمان مبل استیل تجربه‌ای دارید میتوانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. 

متراژ پذیرایی، فاصله مناسب بین مبلمان، ایجاد تقارن در چیدمان و انتخاب مناسب نقطه کانونی از جمله مواردی است که باید در چیدمان مبلمان استیل در نظر گرفته شود. 

توجه داشته باشید که مبلمان استیل یا سلطنتی مدل راحتی از مبلمان برای استفاده دائمی نیستند و نمی‌توان برای ساعات طولانی بر روی آنها نشست. بهتر است تنها در صورتی که فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبلمان در خانه دارید به سمت خرید این مدل بروید و در کنار آن ست نیم ست راحتی برای استفاده دائمی نیز در نظر بگیرید. اما اگر محیط خانه شما به اندازه‌ایی است که تنها امکان قرار دادن یک دست مبلمان در آن وجود دارد پیشنهاد ما به شما این است که به گزینه‌های راحت‌تری برای منزل خود فکر کنید.

توجه داشته باشید که مبلمان استیل یا سلطنتی مدل راحتی از مبلمان برای استفاده دائمی نیستند و نمی‌توان برای ساعات طولانی بر روی آنها نشست. بهتر است تنها در صورتی که فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبلمان در خانه دارید به سمت خرید این مدل بروید و در کنار آن ست نیم ست راحتی برای استفاده دائمی نیز در نظر بگیرید. اما اگر محیط خانه شما به اندازه‌ایی است که تنها امکان قرار دادن یک دست مبلمان در آن وجود دارد پیشنهاد ما به شما این است که به گزینه‌های راحت‌تری برای منزل خود فکر کنید.

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

یک دیدگاه برای “چیدمان مبل استیل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}