راهنمای خرید مبل تختخواب شو

در خرید مبل تختخواب شو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فهرست مطالب

در طی سالهای اخیر وسایل چندکاره در طراحی‌های المان‌های دکوراسیون بسیار متداول شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. با توجه به کوچکتر شدن متراژ خانه‌ها استفاده از یک وسیله که بتواند جایگزین دو یا چند وسیله باشد و فضای کمتری اشغال کند و از لحاظ قیمت نیز به صرفه‌تر باشد مورد استقبال افراد زیادی قرار می‌گیرد. از این رو در طراحی‌های و ترندهای جدید المان‌های چندکاره مانند مبل تخت خواب شو بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته استو از این رو راهنمای خرید مبل تختخواب شو اهمیت بیشتری پیدا کرد تا بتوان خرید مطمئن‌تری از این نوع مبل را تجربه کرد.

مبل تخت خواب شو برای استفاده در خانه‌های کوچک به خصوص خانه‌هایی که تعداد اتاق خواب کم یا متراژ آن کوچک است  بسیار پرکاربرد بوده و همچنین یک مبل تخت خواب شو می‌تواند به شما فضایی برای استراحت مهمان در مواقع نیاز بدهد. مبلمان تخت خواب شو برای افرادی که در خانه کار می‌کنند و ساعات زیادی را در اتاق خود صرف می‌کنندو یا افرادی که ساعات طولانی را در محل کر خود می‌گذرانند نیز بسیار پرکاربرد است زیرا باعث صرفه جویی در فضا شده و به مرتب بودن اتاق نیز کمک می‌کند.

در این مقاله می‌خواهیم یک راهنمای خرید مبل تختخواب شو را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با انواع مدل‌ها و کاربردهای آنها آشنا شده و مطابق با نیاز خود بهترین انتخاب خرید را داشته باشید.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مبل تختخواب شو و سایر مبلمان را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید.

انواع مدل‌های مبل تخت خواب شو

مبلمان تخت خواب شو انواع گوناگونی دارند که بسته به موارد استفاده و نیاز افراد کاربردهای گوناگونی دارد. این مبلمان میتوانند تبدیل به یک تخت خواب کامل شده و یا تنها اندکی بزرگتر از حد معمول شده و فضایی برای استراحت ایجاد نماید. در ادامه راهنمای خرید مبل تخت خواب شو با انواع مدل‌های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

مبل تخت خواب شو مکانیزم

این مدل از مبلمان تخت خواب شو به صورت کامل تبدیل به تخت خواب نمی‌شوند. همچنین فرآیند تبدیل آنها نسبت به سایر مدل‌ها بسیار آسان و متفاوت است. مبل تخت خواب شو مکانیزم تنها با فشار کوچکی به بدهه پشتی با کمک یک جک تعبیه شده در نقطه اتصال، عقب رفته و باعث بزرگ شدن مبل می‌شود که میتواند به عنوان تخت خواب مورد استفاده قرار بگیرد.

این مدل مناسب استفاده در فضای بیرون اتاق خواب مانند پذیرایی است که فضای زیادی برای تبدیل شدن نیاز ندارد و به آسانی فرآیند تبدیل آن انجام می‌شود.

 

مبلمان تخت خواب شو کامل

این مدل از مبلمان تخت خوب شو به صورت کامل و یک دست تبدیل به یک تخت خواب می‌شود و تمامی قسمت‌های آن به حالت خوابیده در می‌آید. برای استفاده از این مدل مبلمان تخت خواب شو باید فضای کافی جهت باز شدن آن را داشته باشید. در مدل‌های قدیمی‌تر باز کردن قسمت‌های مختلف اندکی زمانبر بود اما در مدل‌های جدید نیازی به پیچاندن قسمتی یا استفاده از فشار زیادی نیست و به وسیله چند جک تعبیه شده به سادگی تبدیل به تخت خوابی کامل و راحت خواهد شد.

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

کاناپه تخت خواب شو تک نفره

این مدل از مبلمان تخت خواب شو مناسب افرادی است که تنها زندگی می‌کنند و یا نیازمند وجود تختی یک نفره برای استراحت در مواقع ضروری هستند. به عنوان مثال افرادی که ساعات زیادی را در دفتر کار خود سپری می‌کنند و به یک محل راحت برای استراحت نیاز دارند.

کاناپه تخت خواب شو تک نفره یک مبل تکی راحتی است که داخل باکس موجود در قسمت صندلی آن یک تشک تاشو وجود دارد که با کمک پایه‌های نگه دارنده به تخت خوابی ساده تبدیل خواهد شد.

راهنمای خرید مبل تک نفره تختخواب شو

نکات مهم و راهنمای خرید مبل تختخواب شو

راهنمای انتخاب مبل تخت شو

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد در این راهنمای خرید مبل تخت خواب شو به ذکر نکات مهم در هنگام خرید می‌پردازیم که به کیفیت انتخاب شما کمک خواهد کرد. در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

کیفیت بدنه مبلمان تخت خواب شو

در راهنمای خرید مبل تختخواب شو، توجه به کیفیت بدنه در هنگام خرید این نوع مبلمان مهمتر از هر مدل دیگری از مبلمان است. زیرا مبلمان تخت خواب شو نیاز به استحکام بالایی دارد تا مشکلی در هنگام تغییر شکل به صورت مداوم برای آن ایجاد نشود و عمر طولانی داشته باشد. همچنین باید از کیفیت جک‌های موجود در مبلمان تخت خواب شو اطمینان حاصل نمایید زیرا خراب شدن یکی از جک‌ها می‌تواند به کلی کارآیی مبلمان شما را دچار مشکل کند.

جنس فوم مبلمان تخت خواب شو

راهنمای خرید مبل تخت شو

کیفیت جنس فوم مبلمان تخت خواب شو شما تاثیر مستقیمی با عمر مفید و راحتی استفاده از آنها دارد. همانطور که میدانید فوم مبلمان به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌شود. فوم سرد تراکم بیشتری داشته و سنگین‌تر هستند و همچنین به دلیل داشتن انسجام بالا بلافاصله پس از قطع شدن فشار وارده به حالت قبلی خود باز میگردد. فوم‌های گرم بر خلاف فوم‌های سرد نرم‌تر هستند و تراکم کمتری دارند و پس از وارد شدن فشار به سطح آنها اندکی زمان طی می‌شود تا به حالت قبلی باز گردند. عمر مفید فوم سرد بسیار بیشتر از فوم گرم است و به سادگی دفرمه نشده و تغییر حالت نمی‌دهد.

جنس پارچه مبلمان تخت خواب شو

اگر می‌خواهید محل نشستن و محل خوابیدن شما یکسان باشد و برای این کار انتخاب شما استفاده از مبلمان تخت خواب شو است باید در هنگام انتخاب مبل به جنس پارچه آن دقت کنید. پارچه‌هایی با جنس نانو که آلودگی را در خود نگه نمیدارند و به سادگی نظافت می‌شوند می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در غیر این صورت از قابل شستشو بودن پارچه و راحتی آن برای نظافت اطمینان حاصل نمایید.

نتیجه‌گیری

در پایان توجه داشته باشید که بزرگتر شدن سطح مبلمان به معنی بالا رفتن ظرفیت آن نخواهد بود. اگر مبلمان شما برای حالت نشسته برای دو نفر مناسب است، در حالت تبدیل شده به تخت خواب نیز تنها تحمل وزن دو نفر را دارد و در صورت تحمل وزن بیشتر دچار آسیب خواهد شد.

همچنین هنگام ایجاد تغییرات با کمترین فشار و بیشترین ایمنی فرآیند تبدیل را انجام دهید به عنوان مثال پس از باز شدن یک قسمت آن را برای روی زمین رها نکنید و به آرامی بر روی سطح قرار دهید تا آسیبی ایجاد نشود.

نگه داری مبلمان تخت خواب شو نسبت به سایر مدل‌های مبلمان نیازمند دقت توجه بیشتری است تا عمر مفید آن افزایش یافته و کارآیی خود را از دست ندهد.

اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه‌ی خرید مبلمان تختخواب شو دارید میتوانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین تخفیفات و محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید. 

  • مبل تختخواب شو مکانیزم
  • مبلمان تختخواب شو کامل
  • کاناپه تخت خواب شو تک نفره
  • مبل هشت نفره تختخواب شو
  • کیفیت بدنه و نوع متریال به کار رفته
  • جنس فوم و اسفنج
  • جنس و نوع پارچه استفاده شده

تحقیق در باره‌ی متریال استفاده شده، نوع جک ها و فلزات به کار گرفته شده در ساخت از مهمترین نکاتی است که هنگام خرید مبلمان تخت خواب شو باید از آن اطمینان حاصل کرد.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مدل مبلمان تخت شو مورد نظر خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولیدکنندگان معتبر، به صورت حضوری و آنلاین خریداری کنید. 

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}