اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب

اجزای سرویس خواب کدام است؟

فهرست مطالب

اتاق خواب یکی از خصوصیت‌رین بخش‌های خانه است که به طور معمول برای استراحت کردن و داشتن فضایی خصوصی دکوراسیون می‌شود. اولین و مهم‌ترین اصل در هنگام چیدمان اتاق خواب در نظر گرفتن راحتی محیط است. در واقع تمامی المان‌های انتخاب شده باید به گونه‌ایی باشد که نهایت راحتی را برای اشخاص به وجود بیاورد و یکی از موارد مهم اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب است

البته که چیدمان اتاق خواب مانند چیدمان باقی قسمت‌های خانه کاملا سلیقه‌ایی است اما با در نظر گرفتن برخی نکات ساده در هنگام انتخاب وسایل می‌توانید با هر سلیقه‌ایی فضایی دلنشین و زیبا را برای خود ایجاد نمایید.

در این متن می‌خواهیم با اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب بیشتر آشنا شویم و به بررسی کاربردها و ویژگی‌های آنها بپردازیم. در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از سرویس خواب‌ها تمامی این المان‌ها را نداشته باشند و یا برخی وسایل اضافه‌تر در بعضی از مدل‌های چیدمان دیده شود با این وجود اجزای اصلی چیدمان اتاق خواب معمولا یکسان هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی نکاتی بپردازیم که به ما برای داشتن اتاق خوابی زیبا و راحت کمک می‌کند.

شما در سوفا مبل میتوانید سرویس خواب و مبلمان خود را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید.

تختخواب

تخت جزء اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب

در چیدمان اتاق خواب بزرگترین المان و به نوعی اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب، تخت خواب است که اندازه، طرح، موقعیت قرار گیری آن بر روی انتخاب و محل قرار گیری سایر وسایل نیز تاثیر گذار است. در هنگام انتخاب تخت خواب مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود  دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

تخت خواب‌هایی که از زمین فاصله داشته باشند معمولا برای نظافت راحت‌تر هستند اما در نقطه مقابل تخت خواب‌های باکس‌دار زیبایی و سادگی بیشتری دارند. از سوی دیگر بسیار از تخت خواب‌های باکس‌دار دارای جک بوده و به شما امکان استفاده از فضای خالی را به عنوان یک کمد می‌دهد. از این روی اگر به اندازه کافی کمد نداشته باشید و یا اندازه اتاق شما کوچک باشد تخت خواب‌های جک دار گزینه مناسبی هستند.

مورد دیگری که به خصوص در سال‌های اخیر متداول شده است، تاج‌های نرم هستند که باعث می‌شود به آسانی بتوانید بر روی تخت نشسته و پشتی مناسبی داشته باشید. در گذشته تنها تاج‌های چوبی و فلزی طرح‌داری وجود داشتند که به عنوان تکیه گاه چندان مناسب نبودند.

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در هنگام انتخاب تخت خواب به آن توجه داشته باشید اندازه منتاسب با نیاز شما است. انتخاب تخت برای کودکان، بزرگسالان، افراد قد بلند، افرادی که زیاد در خواب تکان می‌خورند و … هر کدام دارای ویژگی‌هایی است که به داشتن خوابی با کیفیت کمک می‌کند.

پاتختی

پا تختی سرویس خواب

این المان در اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب بسیار کاربردی در واقع میزهای کوچکی هستند که در دو طرف تخت‌های دو نفره و یا یک سمت تخت‌های یک نفره قرار داده می‌شود و محلی برای قرار دادن وسیله‌هایی است که در هنگام خواب از خود جدا می‌کنید و می‌خواهید پس از خواب بلافاصله به آنها دسترسی داشته باشید مانند عینک، موبایل، و… همچنین پاتختی‌ها محل مناسبی برای قرار دادن آباژورها هستند که به شما نوری ملایم و مناسب جهت استراحت و مطالعه شبانه می‌دهد.

پاتختی می‌تواند تنها میزی ساده باشد و یا کمدی کوچک و دارای کشو که شما می‌توانید با توجه به مدل تخت خواب و نیاز خود انتخاب نماید اما در نظر داشته باشید که هرچه جای بیشتری برای قرار دادن وسایل خود به خصوص وسیله‌های کوچک داشته باشید، اتاقی مرتب‌تر خواهید داشت.

پاف

پاف در سرویس خواب

اگر فضای اتاق خواب شما به حد کافی بزرگ باشد، قرار دادن یک کاناپه کوچک برای نشستن ایده مناسبی است اما با توجه به کوچک شدن متراژ خانه کمتر خانه ایی شرایط لازم برای دکوراسیون های کامل را دارند. از این روی المان های کاربردی مانند پاف به کمک شما می‌آیند. پاف‌ها علاوه بر استفاده در کنار مبلمان، در اتاق خواب نیز کاربرد دارند. به طور معمول پاف در کنار لبه پایینی تخت قرار داشته می‌شود که محلی مناسب برای نشستن به خصوص برای زمانی که نمی‌خواهید با هر لباسی بر روی تخت نشسته و آلودگی وارد رخت خواب‌های خود کنید به وجود می‌آورند.

بسیاری از پاف‌ها حالت صندوقی شکلی دارند که برای قرار دادن ملحفه‌ها و رو بالشی‌های یدکی بسیار مناسب هستند اما مدل‌های ساده‌تری از آنها که تنها مانند یک صندلی کوچک عمل می‌کنند نیز وجود دارد.

میز توالت و آینه

کنسول و میز توالت سرویس خواب

از جایی که میز توالت نیز در اتاق خواب قرار داده می‌شود، جز المان‌های سرویس خواب به شمار می‌آید که معمولا ست دیگر وسایل خریداری می‌شود.

میز توالت از یک میز کوچک به همراه یک یا دو کشو و آینه‌ایی مناسب برای آرایش درست می‌شود. توجه داشته باشید که مدل‌هایی که آینه به میز متصل باشند ایمنی بالاتری داشته و خطر افتادن آینه در آنها وجود ندارد. بسیاری از میز توالت‌ها دارای نورهایی مناسب برای آرایش هستند که مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرد.

به همراه میز توالت صندلی کوچکی برای راحتی در استفاده وجود دارد که برای ایجاد هماهنگی در اتاق می‌توانید آن را با پاف خود ست کنید. وجود یک آینه قدی نیز در اتاق به شما کمک می‌کند که در هنگام لباس پوشیدن خود را به صورت کامل ببینید. حتی اگر جای کافی برای قرار دادن آن نداشته باشید، می‌توانید از مدل‌هایی استفاده کنید که بر روی دیوار یا در کمد نصب می‌شود.

هنگام قرار دادن میز توالت و آینه در اتاق توجه داشته باشید که چیدمان باید به صورتی باشد که انعکاس نور مشکل ساز نشود و از سوی دیگر تصویر آینه به بیرون اتاق انعکاس داده نشود تا حریم خصوصی حفظ گردد.

کمد لباس

کمد لباس سرویس خواب

داشتن کمدی مناسب برای قرار دادن تمامی انواع لباس‌ها به شما برای داشتن اتاقی مرتب کمک بسیاری می‌کند. توجه داشته باشید که کمد یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب است که نه تنها از ایجاد به هم ریختگی و نامرتبی در اتاق جلوگیری می‌کند بلکه در حفظ و نگهداری لباس‌هایتان نیز بسیار موثر است. یک کمد کامل باید دارای چند بخش باشد تا بتوانید با تفکیک لباس‌هایتان به سادگی از آنها استفاده کنید.

اگر از کمدهای دیواری استفاده کنید تنها کافی است در کمد با مدل دکوراسیون شما هماهنگ شود که همانطور که در بالا به آن اشاره شد می‌توانید از درهای آینه‌ایی استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید. اما اگر کمدهای شما مستقل باشد بهتر است در انتخاب طرح آنها هماهنگی با سایر المان‌ها را در نظر بگیرید و هنگام چیدمان از بسته شدن آنها به دیوار اطمینان حاصل نمایید تا ایمنی شما به خطر نیوفتد.

نتیجه گیری

همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره شد، سرویس خواب می‌توانید در برخی جزئیات متفاوت باشد به عنوان مثال، بسیاری از افراد در کنار کمد لباس، از کشو لباس نیز برای لباس‌های راحتی خود استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از افراد علاقه زیادی به داشتن یک کتابخانه در اتاق خواب خود دارند و یا در سرویس خواب کودکان میز تحریر نیز در نظر گرفته می‌شود.

توجه داشته باشید که سرویس خوابی کامل است که بتوانید تمامی نیازهای شما را رفع کند و محیطی آرام را برای شما ایجاد کند. از این روی با در نظر گرفتن نیازهای خود نسبت به خرید المان‌های سرویس خواب اقدام نمایید.

شما در سوفا مبل میتوانید سرویس خواب و مبلمان خود را به صورت مستقیم از تولیدی سرویس خواب و تولیدی مبلمان خریدارید کنید. برای مشاهده‌ی انواع مختلف مدل‌های تولیدکنندگان به دسته بندی مورد نیاز خود مراجعه کنید. همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین تخفیفات و محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید. 

  • تخت خواب
  • پا تختی 
  • پاف
  • میز توالت و آینه (کنسول)
  • کمد لباس

شما در سوفا مبل میتوانید انواع سرویس خواب را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید.

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

یک دیدگاه برای “اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب”

  1. متاسفانه اکثر کسایی که توی کا سرویس خواب هستن و تبلیغ میکنن دقیق نمیزنن این قیمتی که گذاشتن شامل جه اجزایی از سرویس خواب هست و باید حتما زنگ بزنی بپرسی بعدش میبینی قیمی که گذاشته فقط برای تخت هستش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}