چیدمان مبل 7 نفره

بهترین چیدمان مبل هفت نفره

فهرست مطالب

چیدمان مبل 7 نفره در پذیرایی که یکی از متداول‌ترین مدل‌های دکوراسیون است، به خصوص در خانه‌های ایرانی بسیار مشاهده می‌شود. مبلمان هفت نفره که از یک کاناپه سه نفره یک کاناپه دو نفره و دو مبل تکی تشکیل می‌شود، به این دلیل مورد توجه افراد زیادی واقع شده که علاوه بر تعداد مناسب صندلی، جاگیر نبوده و می‌توان بخش نشیمن خانه را به وسیله آن به درستی چیدمان کرد.

قسمت پذیرایی یا نشیمن منازل، اهمیت ویژه‌ایی از لحاظ دکوراسیون دارد و انتخاب مبلمان مناسب و تصمیم گیری در مورد مدل دکوراسیون مناسب برای آن می‌تواند تا زمانبر باشد. چیدمان مبل هفت نفره از آن جهت بسیار مورد توجه است که به تنهایی و بدون هیچ گونه کم و کاست می‌تواند کامل کننده قسمت پذیرایی باشد. بیشتر مدل‌های مبلمان مانند مبلمان استیل یا سلطنتی، مبلمان کلاسیک، مبلمان راحتی و … دارای ست‌های هفت نفره هستند از این رو هر فردی با هر مدل سلیقه‌ایی می‌تواند یک ست هفت نفره را در خانه خود قرار دهد.

در این مقاله می‌خواهیم با انواع چیدمان مبل 7 نفره آشنا شویم و بررسی کنیم که با توجه به مدل محیط چگونه می‌توان این ست مبلمان را به درستی در پذیرایی قرار داد.

شما در سوفا مبل می‌توانید انواع مبلمان را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید

چیدمان قرینه مبل هفت نفره

چیدمان مبل هفت نفره به صورت قرینه

مدل چیدمان قرینه معمولا در خانه‌هایی با پذیرایی مربع شکل مورد استفاده قرار میگیرد که می‌توان با توجه به قرینه بودن مدل فضا وسایل را نیز به صورت قرینه در آن قرار داد.

چیدمان مبل 7 نفره به صورت قرینه امکان اجرا در هر مدل محیطی را دارد. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد مبلمان هفت نفره از یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل تکی تشکیل می‌شود. برای داشتن چیدمانی قرینه تنها کافی است نقطه‌ایی مانند تلویزیون و یا شومینه را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید و سپس کاناپه سه نفره را روبه‌روی آن قرار دهید. پس از آن کاناپه دو نفره در سمتی قرار می‌گیرد که تردد کمتری دارد و دو مبل تکی با فاصله از هم در سمت دیگر مقابل مبل دو نفره چیده می‌شود.

توجه داشته باشید که فاصله مناسب مبل‌ها از دیوار و از یکدیگر حفظ شود تا زیبایی مبلمان به چشم بیاید. در دو سمت کاناپه سه نفره می‌توانید میزهایی به قرینه قرار دهید تا در نزدیکی هر صندلی میزی برای قرار دادن وسایل وجود داشته باشد. همچنین در کناره‌های میز تلویزیون می‌توانید از گلدان‌های بلند و یا چراغ‌های پایه‌دار قرینه نیز استفاده نمایید.

چیدمان نامتقارن مبل هفت نفره

چیدمان نا متقارن مبل 7 نفره

بسیاری از افراد علاقه‌ایی به ایجاد قرینگی در محیط ندارند و تمایل دارند مدل‌های متنوع‌تری را در چیدمان منزل خود استفاده کنند. توجه داشته باشید که مبلمان هفت نفره دارای دو مبلی تکی هستند که به خصوص در مدل‌های راحتی و مدرن می‌توانید از دو صندلی تکی و یا دو مبل تکی با رنگ متفاوت استفاده نمایید. اینکار به شما کمک می‌کند که مبلمانی در دو رنگ مکمل و یا متضاد داشته باشید و به سادگی تنوع ایجاد کرده باشید.

توصیه می‌شود که به هیچ عنوان مبلمان خود را به صورت خطی و چسبیده به دیوار قرار ندهید. اینکار از ایجاد فضایی گرم و صمیمی جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود مبلمان شما زیبایی خود را از دست بدهد. در چیدمان نامتقارن مبل هفت نفره می‌توانید زاویه‌ایی نود درجه را در نظر بگیرید و دو کاناپه بزرگ را در دو ضلع آن قرار دهید و هر یک از مبلمان تکی را در سمتی از آن بچینید. و یا می توانید مبلمان را به صورت دایره‌ایی دور هم قرار دهید.

توجه داشته باشید که چیدمان مبل هفت نفره باید به گونه‌ایی باشد که ضمن حفظ فاصله میان آنها دید مناسبی از هر نقطه به نقطه دیگر و مرکز نقطه کانونی وجود داشته باشد.

چیدمان ال مبل هفت نفره

چیدمان ال شکل مبل هفت نفره

در این مدل از چیدمان ست مبل هفت نفره خود را مانند مبلمان ال قرار دهید. مبلمان راحتی که دسته‌های بزرگی نداشته باشند و به با کنار هم قرار گرفتن مدلی یکپارچه ایجاد کنند، بیشتر مناسب استفاده در این مدل چیدمان هستند. کنجی از دیوار پذیرایی خود را در نظر بگیرید و مبلمان خود را در دو سمت آن قرار دهید.

این مدل چیدمان بیشتر مناسب منازلی با متراژ پایین است که به صرفه جویی در فضا نیاز دارید و می‌خواهید تا حد امکان محیط را بازتر نشان دهید.

در این مدل چیدمان نیز می‌توانید از مبل‌های تک نفره با طرح و رنگ متفاوت استفاده کنید و یا آنها را با مدل‌هایی از صندلی تک نفره جایگزین نمایید. توجه داشته باشید که حتی می‌توانید یکی از مبل‌های تکی را با مدلی متفاوت انتخاب کنید تا در میان ست مبلمان شما متمایز باشد.

چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی بزرگ

چیدمان مبل 7 نفره در پذیرایی بزرگ

در منازلی با متراژ بزرگ پذیرایی، یک ست هفت نفره نمی‌تواند پر کننده فضا باشد و نیاز به مکمل‌های دیگر دارد. اگر تمایل به استفاده از دو دست مبلمان را داشته باشید، میتوانید مبلمان هفت نفره خود را در قسمت پذیرایی مهمانان قرار دهید و از یک نیم ست راحتی یعنی یک کاناپه سه نفره و دو مبل تکی برای قسمت خصوصی و نشیمن استفاده کنید.

اگر قصد چیدمان منزل با استفاده از دو ست مبلمان را دارید بهتر است بین مدل‌های آن تفاوت قائل شوید. به عنوان مثال برای قسمت پذیرایی از مبلمان سلطنتی یا کلاسیک استفاده کرده و برای قسمت نشیمن یک ست مبلمان ال قرار دهید.

اما اگر قرار است ست مبلمان هفت نفره شما تنها مبل خانه باشد می‌توانید با استفاده از تفکیک فضا، محیطی برای نشیمن و یک محیط مخصوص نهار خوری ایجاد نمایید. به این وسیله امکان استفاده از یک میز نهارخوری بزرگ را نیز خواهید داشت.

نتیجه‌گیری

توجه داشته باشید که چیدمان مبل 7 نفره، به نوعی آسان‌ترین نحوه چیدمان مبل در خانه است که می تواند در هر مدل از پذیرایی از جمله پذیرایی مربع شکل و یا مستطیلی از آن استفاده کرد. ست هفت نفره به دلیل داشتن تعداد مناسبی از صندلی و اندازه متناسب، از جمله محبوب‌ترین ست‌هایی است که در هر سبک مبلمان خریداری می‌شود.

از سوی دیگر مبلمان هفت نفره به خوبی در چیدمان‌های مختلف قرار می‌گیرند و شما می‌توانید هر زمان با چرخاندن آنها مدل چیدمان پذیرایی خود را بدون بروز هیچ گونه مشکلی تغییر دهید.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع مبلمان مورد نظر خود را از تولیدی مبل راحتی،  تولیدی مبل کلاسیک، تولیدی مبل چستر، مبل راحتی 7 نفره، مبل راحتی 8 نفره و … را به صورت مستقیم از تولیدی‌های معتبر خریدارید کنید. پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین تخفیفات و محصولات تولید کنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید. 

ترکیب رایج مبل هفت نفره به صورت 3+2+1+1، یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو عدد مبل تک نفره است که البته در بسیاری از مدل ها این ترکیب قابل تغغیر بوده و میتوانید ترکیب دلخواه خود را به تولیدی سفارش دهید.

چیدمان مبل به صورت قرینه، چیدمان به صوت نا متقارن و چیدمان به صورت ال شکل از جمله رایج‌ترین چیدمان مبل 7 نفره است که در بسیاری از دکوراسیون‌ها با متراژهای مختلف قابل استفاده است.

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

یک دیدگاه برای “چیدمان مبل 7 نفره”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}