راهنمای خرید سرویس خواب

راهنمای خرید سرویس خواب خوب

فهرست مطالب

اتاق خواب خصوصی‌ترین بخش خانه شما محسوب می‌شود که دکوراسیون آن تاثیر مستقیمی بر حفظ راحتی و آرامش شما در خانه دارد. برای دکور کردن اتاق خواب با توجه به آنچه نیاز دارید و متراژ محیط، باید سرویس خوابی مناسب انتخاب شود به همین خاطر پیشنهاد میکنیم این مقاله‌ی راهنمای خرید سرویس خواب را تا انتها مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که انتخاب جنس سرویس خواب، المان‌های مورد نیاز و … از جمله مواری هستند که می‌تواند تاثیر مستقیمی بر حفظ زیبایی و راحتی اتاق شما داشته باشد.

از سوی دیگر چیدمان اتاق خواب برای افراد مختلف در رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان نیازمند رعایت اصول منحصر به فردی است که باعث افزایش کاربری اتاق می‌شود. در راهنمای خرید سرویس خواب می‌خواهیم به بررسی المان‌های مختلف سرویس خواب و جنس و مدل‌های مختلف آن بپردازیم تا اگر شما هم به دنبال انتخاب بهترین چیدمان برای سرویس خواب خود هستید، انتخاب درستی در هنگام خرید داشته باشید.

شما در سوفا مبل میتوانید انواع سرویس خواب و مبلمان را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان خریداری کنید.

معرفی اجزای کامل سرویس خواب

سرویس خواب متشکل از چندین المان مختلف است که در کنار یکدیگر چیدمان اتاق خواب شما را تکمیل می‌نماید. لزوما تمامی سرویس خواب‌ها نیاز به داشتن همه وسایل مذکور نیستند و بسته به مدل دکوراسیون مورد نظر، متراژ اتاق خواب و نیاز افراد، این المان‌ها می‌توانند جایگزین یکدیگر باشند. در ادامه راهنمای خرید سرویس خواب به بررسی جز به جز المان‌های مورد نیاز در اتاق خواب می‌پردازیم.

تخت خواب

راهنمای خرید یک سرویس خواب خوب

بزرگترین و مهم‌ترین المان سرویس خواب، تخت خواب است که با توجه به سن استفاده کننده، انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال تخت خواب برای کودکان و خردسالان دارای ویژگی‌های خاصی از قبیل میله‌های نگه دارنده و بست‌های ایمنی است تا از هرگونه آسیب به کودکان جلوگیری کند.

تخت خواب‌های تک نفره و دو نفره که برای نوجوانان و بزرگسالان مورد استفاده قرار میگیرد در انواع مختلفی هستند که میتواند زیبایی خاصی به اتاق خواب شما ببخشد. تخت خواب‌هایی با تاج بزرگ، تخت خواب‌های آراسته با پرده، تخت خواب‌های مدرن و مینیمال و … از جمله آنها هستند.

تخت خواب‌های باکس‌دار که به وسیله جک تعبیه شده به شما امکان استفاده از فضای خالی زیر تخت را می‌دهد از جمله مدل‌هایی است که برای اتاق‌های کوچکی که کمدهای کمی دارد بسیار کارآمد هستند. همچنین برای اتاق خواب‌های کوچک به خصوص برای نوجوانان و جوانان می‌توانید از مبلمان تخت خواب شو استفاده نمایید که باعث صرفه جویی در محیط شده و در طول روز فضای خالی بیشتری ایجاد می‌نماید.

توجه داشته باشید که بیشتر فضای اتاق خواب به وسیله تخت خواب پر می‌شود در نتیجه اگر اتاق خواب کوچکی دارید به سراغ مدل‌های ساده‌تر، بدون تاج و با پایه‌های کوتاه و متصل به زمین بروید.

پا تختی

پاتختی به میزهای کوچکی گفته می‌شود که در دو طرف یا یک طرف تخت قرار می‌گیرد و محلی برای قرار دادن آباژور، چراغ مطالعه، وسایل مورد نیاز و … است. پاتختی می‌تواند یک میز ساده کوچک باشد و یا کمدی با چند کشو که به حفظ نظم اتاق شما کمک کند.

بیشترین استفاده از پاتختی برای استفاده از نورهای موضعی مانند آباژور است که علاوه بر ایجاد زیبایی امکان کنترل نور در هنگام خواب را نیز به شما می‌دهد.

پاتختی المان کوچک و پرکاربردی در سرویس خواب است که می‌تواند باعث ایجاد قرینگی در دکوراسیون شود و چهره اتاق خواب شما را زیبا کند. از سوی دیگر یک نظم دهنده مناسب است که وسایل شما مانند تلفن همراه، ساعت، کتاب و … را در نزدیکی شما نگه می‌دارد. در راهنمای خرید سرویس خواب به شما پیشنهاد می‌شود که در صورت امکان این المان پرکاربرد را به اتاق خواب خود اضافه نمایید.

میز آرایش

موارد مهم هنگام خرید سرویس خواب

میز آرایش و یا میز توالت از میزی با یک یا دو کشو، یک آینه و صندلی کوچکی برای نشستن تشکیل می‌شود. در بعضی از موارد خود میز یک دراور کامل نیز می‌تواند باشد.

این میز که اهمیت زیادی به خصوص برای خانم‌ها دارد، یکی دیگر از اجزای اصلی سرویس خواب است که معمولا ست تخت خواب و کمد تهیه می‌شود. میز آرایش می‌تواند تنها میزی ساده با یک آینه کوچک باشد و یا میزی کامل به همراه آینه‌ایی کامل و همراه با نور برای داشن دیدی بهتر.

توجه داشته باشید که این المان بسیار کاربردی بوده و باعث ایجاد زیبایی نیز می‌شود. در واقع میز توالت جز اجزای اصلی یک سرویس خواب است که باید مدل مناسبی از آن را در دکور اتاق خود جای دهید.

دراور یا کمد

در سرویس خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟

در بسیاری از خانه‌ها کمدهای دیواری بزرگی در داخل دیوار تعبیه می‌شود که شما را از خرید کمدهای اضافی بی‌نیاز میسازد. از این رو نمی‌توان کمد را جز المان‌های اصلی سرویس خواب دانست. کمد و دروار تنها در صورت نیاز به سرویس خواب اضافه می‌شود و می‌توان آنها در ترکیب‌های دیگر نیز استفاده کرد.

به عنوان مثال اگر فضای کافی برای قرار دادن همزمان دراور و میز توالت نداشته باشید می‌توانید از دراور به عنوان پایه آینه در میز آرایش خود استفاده کنید و با اینکار یک تیر و دو نشان زده باشید.

پاف

پاف به صندلی‌های کوچک بدون پشتی گفته می‌شود که جهت نشستن موقت در سرویس خواب و یا در کنار ست مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاف‌ها به صورت نیمکت‌های کوچکی نیز ساخته می‌شوند که در دکوراسیون پایین تخت خواب قرار گرفته و باعث می‌شود از تخت به عنوان صندلی استفاده نکنید.

صندلی میز آرایش نیز می‌تواند یک پاف باشد که ست سایر وسایل انتخاب می‌شود و کاربردهای چندگانه داشته باشد. به طور معمولا داشتن یک پاف در اتاق خواب می‌تواند کارآمد باشد.

جنس بدنه سرویس خواب

در ادامه راهنمای خرید سرویس خواب می‌خواهیم با انواع بدنه‌های سرویس خواب بیشتر آشنا شویم. سرویس‌های خواب می‌توانند در جنس‌های فلزی، ورق ملامینه، ام دی اف و چوب ساخته شده باشد که بسته به انتخاب هر کدام، رنج قیمت متفاوتی برای تهیه المان‌ها خواهید داشت.

ارزان‌ترین جنس بدنه فلز است که معمولا اسکلتی ساده را در اختیار شما قرار می‌دهد البته بد نیست بدانید که سرویس خواب‌های فلزی اغلب وسایلی پر سر و صدا خواهند بود. همچنین چوب گران‌ترین متریال مورد استفاده است که بسته به نوع چوب می‌تواند قیمت‌های متفاوتی داشته باشد.

ورق ملامینه و ام دی اف از جمله متداول‌ترین متریال‌های مورد استفاده در ساخت سرویس خواب است که با توجه به قیمت مناسب خود مورد استقبال افراد زیادی قرار میگیرد.

نتیجه‌گیری

حال که با اجزای کامل یک سرویس خواب و کاربرد آنها در راهنمای خرید سرویس خواب آشنا شدید می‌توانید بسته به متراژ اتاق خواب و نیاز خود، المان‌های مناسب را انتخاب کرده و اتاق خود را به زیبایی دکور کنید. توجه داشته باشید که برای دکوراسیون اتاق خواب، راحتی و آسایش درجه اول و زیبایی در درجه دوم اهمیت قرار میگیرد. در نتیجه المان‌های سرویس خواب خود را به گونه‌ایی انتخاب و چیدمان کنید که اتاقی راحت برای استراحت خود ایجاد نمایید.

اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه‌ی خرید سرویس خواب دارید میتوانید در  بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. 

شما در سوفا مبل میتوانید انواع سرویس خواب و مبلمان خود را به صورت مستقیم از تولیدی سرویس خواب، تولیدی سرویس خواب دو نفره، تولیدی سرویس خواب اسپرت و … خریداری کنید. 

همچنین پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین اخبار، تخفیفات و محصولات تولیدکنندگان صفحه اینستاگرام سوفا مبل را دنبال کنید.

  • تخت
  • پا تختی
  • میز آرایش
  • کنسول
  • کمد یا دراور
  • پاف

سرویس خواب معمولا از جنس MDF ، چوب، نئوپان، ملامینه و ... تولید میشود که بهترین آنها میتواند به انواع چوب و ملامینه اشاره کرد. 

شما در سوفا مبل میتوانید انواع سرویس خواب مورد نظر خود را به صورت مستقیم از تولیدکننده به صورت آنلاین و یا حضوری خریداری کنید.

مقالات مرتبطی که دیگران مطالعه کرده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}